Gaziosmanpaşa Halı Yıkama

Gaziosmanpaşa Halı Yıkama

Gaziosmanpaşa Halı Yıkama Daha çok duvardan duvara halıların olduğu ev ve ofis alanlarında, yerinde halı yıkama hizmeti talep edilir. Gaziosmanpaşa halı yıkama ve İstanbul’un diğer illerinde bizlere, yerinde halı yıkama hizmeti talebi yoğun olarak gelmektedir. Bizde bu hizmeti nasıl sağladığımızı ayrıntılı bir şekilde yazımızda anlatmaya karar verdik.

Yerinde Halı Yıkama Hizmetleri

Özel makineler ve yöntemler kullanılarak, yerinde halı yıkama hizmeti sağlanır. Genel olarak yerinde halı yıkama hizmetlerinde, özel patentli vakum makinası ve natural solüsyon kullanılır. Hilal halı yıkama fabrikası olarak, Gaziosmanpaşa halı yıkama başta olmak üzere, İstanbul’un tüm ilçelerinde yerinde halı yıkama hizmeti sağlıyoruz.

Yerinde Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Öncelikle müşteriden talep gelir. Müşteriden randevu alınır ve yıkanacak olan halının ölçüleri ve türü belirlenir. Daha sonra hangi yıkama yönteminin uygulanacağına karar verilir. Yıkama işlemi için kullanılan makineler ve özel solüsyonlar, yıkama süresini kısaltır. Genelde halının metrekare ölçüsüne göre 1 saat ile birkaç saat arasında temizleme işlemi sürer.

Yerinde Halı Yıkamada Kullanılan Makineler

Birbiri ile yakın özelliklere sahip vakumlu halı yıkama makineleri, profesyonel halı temizliği yapan firmalar tarafından kullanılır. Markaları farklı olsa da, temizleme prensibi aynıdır. Yerinde halı yıkama makinasının genel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • 12 litre temiz su, 16 litre kirli su kapasitesine sahip haznesi bulunur.
 • Darbeye karşı dayanıklıdır. Uzun süre dayanabilen dış gövdeye sahiptir.
 • Çift fanlı su emiş özelliği bulunur.
 • 2 adet vakum motoruna sahiptir ve toplam motor gücü 2800 watt kadardır.
 • Suyun sıcaklığını kontrol eden, termostat sistemine sahiptir. 40 dereceye kadar sıcak su sağlama özelliğine sahiptir.
 • Makinenin toplam ağırlığı 28 kilogramdır. Tek elle bile taşınacak kadar hafiftir.
 • 360 derece hareket kabiliyetini sağlayan tekerlek sistemi bulunur.
 • 4 metre kablo boyuyla bir odada rahatlıkla ve elektrik fişini sökmeden kullanılabilir.

Yukarıda özellikleri sayılan makine dışında; döner fırçalı el makinesi ve vakum makinesi de yerinde halı yıkama işlemlerinde kullanılır.

Yerinde Halı Yıkama Yöntemleri

Aktif halı yıkama yöntemlerinden olan yerinde halı yıkama, 5 farklı şekilde yapılmaktadır:

Şampuanlı Yıkama: Özel şampuan, döner fırçalı el makinesinin haznesine yerleştirilir ve bol köpük elde edilir. Şampuanlı yıkamada temel prensip, şampuan sıvısı değil, köpüğünün halıya temas etmesidir. Halı şampuanının yanı sıra, özel olarak üretilen ağır kimyasallar da makinenin haznesine eklenmelidir. Nedeni ise suyun soğuk olması ve halının derinlerine işleyen kirlerin çıkarılmasının daha kolay olmasıdır. Döner fırça makinesi, halının her yerinde gezdirilir. Yüzeysel bir işlem olması, ağır kimyasalların kullanılması, yöntemin negatif yönlerindendir. Bu yöntem, profesyonel halı yıkama firmaları tarafından çok sık tercih edilmez.

Buharlı Yıkama: Kostik ve basınç değeri yüksek kimyasalların kullanıldığı bir yöntemdir. Kimyasallar su ile reaksiyona girdiğinde, yoğun bir buhar tabakası oluştuğu için yönteme, buharlı yıkama yöntemi adı verilmiştir. pH derecesi 13-14 arasında olan kimyasallar kullanıldığı için, temizlik işlemine başlanmadan önce mutlaka ortamın havalandırılması ve ortamda temizlik yapan kişiden başka kimsenin olmaması gerekir. Ayrıca temizlik yapacak olan kişinin maske ve eldiven kullanması zorunludur. Kimyasal halının tüm yüzeyine eşit dağıtılıp su ile tepkimeye sokulduktan sonra bir süre, kimyasalın halıya sirayet etmesi sağlanır. Daha sonra vakum makinesi ile kimyasal çekilir.

Kuru Köpüklü Yıkama Yöntemi: Yöntemde çok az miktar su kullanılır. Özel olarak üretilen ve yüksek köpürme kapasitesine sahip şampuanlar, az bir su ile ıslatılır ve buradan elde edilen köpük, halının tüm yüzeyine eşit bir şekilde dağıtılır. Bir süre köpüğün kirleri ve tozları emmesi beklenir. Daha sonra fırça makinesi ile köpük yüzeye iyice yedirilir. Son olarak vakum makinesi ile halının yüzeyindeki köpük çekilir. Kuru köpüklü yıkama yüzeysel bir işlem olduğu için genelde ön yıkama işlemi olarak tercih edilir. Daha sonra derinlemesine temizlik işlemi yapılır.

Talaşlı Yıkama: Talaş nemli partiküllerden oluşan özel bir maddedir. Talaşlı yıkama işleminde talaşlar, halının yüzeyine eşit bir şekilde dağıtılır. Fırçalı makine ile halı yüzeyine yedirilir. Talaşın özelliği, kirlerin üzerine yapışması ve hapsetmesidir. Suyun kullanılmadığı bu yöntemde, halı yüzeyindeki talaşlar bir süre beklendikten sonra, vakum makinesi ile temizlenir. Bu yöntem de diğer yöntemlerde olduğu gibi, yüzeysel temizlik sağlar.

Sıcak Karbonatlı Yıkama: 40 yıl önce keşfedilen ve içeriğinde karbonat olan özel temizleme solüsyonu, günümüzde yerinde halı temizleme işlemlerinde kullanılmaktadır. Sıcak karbonatlı yıkama işlemi, aktif bir işlemdir. Ayrıca derinlemesine temizliği sağlar. Milyonlarca küçük baloncuk, halı içerisinde bulunan kirleri içerisine hapseder. Bu işlemde de vakumlu makineler kullanılır. Emiş gücü yüksek olan vakumlu makineler, baloncuklarla birlikte kirleri de söküp alır. Günümüzde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Gaziosmanpaşa Halı yıkama

Hilal halı yıkama olarak Gaziosmanpaşa ilçemizin Fevzi Çakmak mahallesi, Hürriyet mahallesi, Karadeniz mahallesi, Karayolları mahallesi, Karlıtepe mahallesi, Kazım Karabekir mahallesi, Küçükköy mahallesi, Mevlana mahallesi, Pazariçi mahallesi, Şemsipaşa mahallesi, Sarıgöl mahallesi, Yenimahalle mahallesi, Yenidoğan mahallesi, Yıldıztabya mahallesi, Yunus Emre mahallesi ve 500 Evler mahallelerine ücretsiz halı yıkama servisi için Gaziosmanpaşa halı yıkama servis numaralarımızı arayın size bir telefon kadar yakınız.

Verdiğimiz Hizmetler

 • Gaziosmanpaşa Yorgan Yıkama Hizmeti
 • Gaziosmanpaşa Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
 • Gaziosmanpaşa El dokuma Halı Yıkama Hizmeti
 • Gaziosmanpaşa Koltuk Yıkama Hizmeti
 • Gaziosmanpaşa Yerinde Yatak Yıkama
 • Gaziosmanpaşa Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
 • Gaziosmanpaşa Stor ve Zebra Perde Yıkama Hizmeti
 • Gaziosmanpaşa Battaniye Yıkama Hizmeti
 • Gaziosmanpaşa El Dokuma Halı Yıkama Hizmeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir