Yerinde Halı Yıkama İstanbul

Yerinde Halı Yıkama İstanbul

Yerinde halı yıkama İstanbul olarak halı yıkama işlemlerinde 2 farklı yıkama türü bulunmaktadır. Bu halı yıkama türlerinden biri elde halı yıkama ve bir diğeri ise çamaşır makinesinde halı yıkama olarak geçmektedir. Halılarınızı yıkatmak ve kirlerinden arındırmak istiyorsanız bu iki yöntemden birini seçmelisiniz. Daha sonrasında ise ilgili yöntemlerin adımlarını eksiksiz bir şekilde takip ederek halılarınızı doğru bir şekilde yıkamalısınız.

Evde Halı Nasıl Yıkanır

Evde halı yıkama işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle belirli araç gereçleri toplamalısınız. Kova, yumuşak kıllı fırça, sünger, halı şampuanı ve bahçe hortumu gibi temel araç gereçler bulunmalıdır. Daha sonrasında ise yıkanacak olan halıyı düz bir zemine sermelisiniz. Yerinde halı yıkama İstanbul olarak bu halı yıkama işleminde öncelikle halıyı bol su ile ıslatın. Daha sonrasında ise halı şampuanı kullanarak fırçalamaya başlayabilirsiniz. Alternatif olarak da bir kova içerisine ılık su ile beraber hafif bulaşık deterjanı da ekleyebilirsiniz. Ancak halının zarar görebileceği derecede sıcak su kullanmamalısınız. Halıyı güzelce yıkadıktan sonra fazla suyu fırça yardımıyla alarak kurumaya bırakabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Halı Nasıl Yıkanır

Yerinde halı yıkama İstanbul olarak çamaşır makinesinde halı yıkamak isteyen kişilerin belirli adımları takip etmesi gerekmektedir. Öncelikle çamaşır makinesinde halı yıkatırken 30 derecede yıkatmayı unutmayın. Sıcaklık derecesi eğer çok yükseğe ayarlanırsa halı zarar görebilmektedir. Bunun yanında makinenin özelliği olan sıkmayı kapatın. Çamaşır makinesinde yıkama tamamlandıktan sonra halıyı uzun bir süre ıslak tutmayın. Eğer halı jel bazlı ise jel kısmını güneşten koruyun.

Halı Yıkamada Bilinmesi Gerekenler

Halı yıkama işlemlerinizde bazı dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece halılarınız hiçbir zarar görmeden uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilecektir. Yerinde halı yıkama İstanbul kapsamında halı yıkamalarınızda doğru halı şampuanı ve deterjanını seçmelisiniz. Ayrıca bu kimyasalların kullanım derecesini de iyi bir şekilde ayarlamalısınız. Eğer fazla ya da az kullanılırsa halıya ciddi zararlar verilebilmektedir. Ayrıca halı yıkama işlemi bittikten sonra halıyı uzun süre ıslak bırakmayarak hemen kurutma işlemine geçmelisiniz.

Yerinde halı yıkama istanbul işlemi yeninden kalkması istenmeyen veya kalkması mümkün olmayan halıların evinizde yada işlerinde yıkanmasıdır. Halıfleksler genelde yapıştırıcılar ile yerine sabitlenir bu sebeptendirki halıfleksleri sökmesi takrar yerine yapıştırması hem zaman açısından hemde maddi açıdan masrafa yol açar.

Yerinde Halı Yıkama İstanbul işlemi gören halılarınız yaz aylarında 6-8 saat, kış aylarında 8-10 saat sonra kullanıma hazır hale gelir. Yapılan işlem sonrasında 2 – 3 saat kadar halının bulunduğu odada hava sirkülasyonu sağlanır. Yıkama işlemleri garantili olarak yapılır. Halıda çekme, solma yada kötü koku gibi sonuçlar söz konusu değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir