Kahve Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar

Kahve Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar

Kahve Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar

Kahve lekesi halıdan nasıl çıkar sorusu günümüzde pek çok kişinin merak ettiği şikayetlerden biri oluyor. Genel olarak güzel bir kahve molasından sonra yanlışlıkla dökülen kahve halıda leke oluşturuyor. Oluşan bu leke ise diğer lekeler gibi kolay bir şekilde çıkmayarak son derece uğraştırıyor. Bu noktada ise kahve lekesini halıdan çıkarabilmek için farklı bir yöntem denemek gerekiyor. Kahve lekesi halıdan nasıl çıkar sorusuna yanıt olarak birden fazla leke çıkarma yöntemi bulunduğunu söyleyebiliriz.

Kahve Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Kahve lekesi çıkarma yöntemleri olarak ilk başta kahve dökülür dökülmez uygulayabileceğiniz bir yöntem bulunuyor. Bu yöntem eğer hızlı bir şekilde uygulanırsa kahve lekesi direkt olarak çıkabiliyor. Öncelikle elinizi çabuk tutup kahve dökülen halının altından soğuk su dökün. Halının altından yapmanız lekenin derinlere işlememesini sağlayacaktır. Daha sonrasında ise temizlik için kullandığınız bir sıvı deterjanı kullanarak 5-10 dakika boyunca zarifçe ovun. Kahve lekesi çıkarma yöntemleri kapsamında halınızdaki lekeniz dağılmadan çıkacaktır.

Soda ile Kahve Lekesi Çıkarma

Kahve lekesi halıdan nasıl çıkar sorusuna karşılık olarak soda ile de leke çıkarmanın bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle etkili bir yöntem olarak birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yöntemi uygulamak için öncelikle kahve dökülen bölgeyi sade soda içerisinde yaklaşık olarak 5 dakika bekletmek gerekiyor. Daha sonrasında ise durulayıp lekenin çıkarılması gerekiyor. Özellikle kahvenin dökülmesinin hemen ardından uygulandığında hiçbir leke bırakmıyor.

Limonlu Su ile Kahve Lekesi Çıkarma

Kahve lekesi çıkarma yöntemleri olarak bir diğer yöntem limonlu su ile kahve lekesi çıkarma yöntemi oluyor. Bu yöntem inatçı kahve lekeleri için son derece işe yarıyor. Yöntemi uygularken bir su bardağına yarım limon suyu olacak şekilde karışım hazırlanıyor. Daha sonrasında ise beyaz ve temiz bir bez ile birlikte karışımlı su lekeli bölgeye uygulanıyor. Fazla suyu süzerek lekeli bölge temizleniyor ve kahve lekesi oldukça kolay bir şekilde yok oluyor. Kahve lekesi halıdan nasıl çıkar kapsamında bu yöntem birçok kahve lekesi için halıya zarar vermeden rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir