Koltuk Yıkama İstanbul Fatih

Koltuk Yıkama İstanbul Fatih

Koltuk Yıkama İstanbul Fatih türleri olarak İki farklı yöntem kullanılır. Evde yapılan Koltuk Yıkama İstanbul Fatih ve halı yıkama fabrikalarında gerçekleştirilen koltuk yıkama… Koltuk yıkama türlerinden, evde koltuk yıkama işleminde, çok farklı yöntemler uygulanabilir. Ayrıca, farklı deterjan ve aparatlar kullanılarak, evde koltuk temizleme ve leke çıkarma işlemi gerçekleştirilebilir.

Koltuklarda kullanılan kumaş türleri farklı olduğundan dolayı, temizlik yapılmadan önce, koltuk türleri hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Koltuk Kumaş Türleri Nelerdir

Koltuklarda kullanılan farklı kumaşlar, farklı temizlik yöntemlerinin ve ürünlerinin kullanılmasını gerektirir. Genel olarak kullanılan kumaş türleri:

Keten Kumaşlar: Esnek ve dayanıklıdır. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı olduğundan dolayı, kolay sararmaz. Sıcak su ve çamaşır suyundan etkilenir. Bu yüzden ılık ve nemli bir bez yardımıyla, üzerindeki hafif lekeler giderilebilir. Deterjan olarak doğal olarak üretilen Arap sabunu kullanılabilir.

Kadife Kumaşlar: Yumuşak dokuya sahiptir ve hassas yapıdadır. Güneş ışınlarından etkilenirler. Kadife kumaşlarda temizlik yaparken kesinlikle fırça kullanılmamalıdır. Önce vakumlu süpürge ile yüzeyindeki kirler alınır. Daha sonra amonyak ve temiz bir bez ile çok fazla ovmadan silinir.

Şönil Kumaşlar: Güzel bir görünüme ve dolgun bir yapıya sahiptir. Şönil kumaşlar oldukça hassastır. Bu yüzden pahalı koltuk mobilyalarında kullanılırlar. Güneş ışınlarına karşı dayanıksızdırlar. Akrilik, pamuk, viskoz, polyester ve polipropilen ipliklerinden üretilir. Kolay temizlenebilir bir yapıya sahiptir. Nemli bir bez ile birçok durumda deterjan kullanılmadan temizlenebilir.

Tay Tüyü Kumaşlar: Kadife kumaşa benzer özelliklere sahiptir. Işığı çok güzel yansıtır. Temizliği, diğer kumaş türlerine göre daha kolaydır. Leke kurumadığı ve inatçı olmadığı sürece, kumaş üzerinden ıslak mendil yardımıyla çıkarılabilir. Sirke ve bez kullanılarak da temizlik yapılabilir.

Deri Kumaşlar: Tabakalanmış hayvan derilerinden yapılır. Özellikle pahalı mobilyalarda tercih edilen bir kumaştır. Temizlik yaparken, çok sıcak su kullanmak deriye zarar verir. Ayrıca kimyasal temizleyicilerden uzak durmalıdır. Temizlik yaparken doğal ürünler kullanmak ve ılık su ile birlikte çok fazla bastırmadan silmek gerekir. Koltuk derisine işleyen zararlı bakterilerden kurtulmak içinse, antibakteriyel yıkama yapılması gerekir. Bu konuda, profesyonel halı yıkama firması olan Hilal halı yıkama fabrikası ile iletişime geçebilirsiniz.

Suni Deri Kumaşlar: PVC esaslı malzemeler kullanılarak üretilen suni deri kumaşlar, deri kumaşlara oranla daha hassas bir yapıdadırlar. Temizlik yaparken de, alkol içeren temizlik ürünlerinin kullanılmaması gerekir. Koltuk yıkama fabrikalarında kullanılan, koltuk yıkama ilacı ile koltuktaki leke giderilebilir.

Yukarıda sayılanlar gibidir.

Koltuktaki Lekeler Nasıl Çıkarılır

Bazı durumlarda koltuklarda meydana gelen lekeler, normal yöntemlerle çıkmayabilir. Evde uygulanan yöntemler, bazı lekelerde işe yaramayacağı gibi, koltuk kumaşına zarar da verebilir. Çıkaramadığınız lekeler için Hilal halı yıkama profesyonel temizlik hizmetlerinden yardım almalısınız.

Buharlı koltuk yıkama yöntemiyle, bazı kumaş türlerinde etkili sonuçlar alıyoruz ve kumaşa zarar vermeden temizleme işlemi gerçekleştiriyoruz.

Dilerseniz yerinde koltuk yıkama hizmetimizle, koltuklarınızı evinizde özel makinelerle ve profesyonel personelimizle temizliyoruz.

Tozlanma, kirlenme ve lekelenme durumlarında yorulmanız gerek yok. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Özel Koltuk Yıkama İstanbul Fatih fırçası, makine ve koltuk yıkama teçhizatları ile koltuklarınızı kısa sürede ilk günkü gibi size teslim ediyoruz.

Hilal halı yıkama olarak yerinde koltuk ve çekyat yıkama hizmeti vermekteyiz. Şüphesizki koltuk ve çekyatlarınız halılardan sonra evinizde en çok toz, kir ve mikrobu barındıran eşyalardandır. Gündelik hayatta en çok temasta bulunduğumuz eşyadır elimizi yüzümü koyduğumuz devamlı birebir temas içinde olduğumuz eşyadır. bu sebepten koltuklarımın en hijyenik olması gerek eşyalardan birisidir.

Yerinde Koltuk Yıkama Hizmetini Nasıl Yapmakatayız

Öncelikle koltuğun durumu incelenir kumaşın yıkamaya uygunluğu tespit edildikten sonra koltuğun kumaş olan bütün yüzeyi şampuanlı suyla ıslatılır, Şampuan sayesinde koltuktaki kirler yumuşar ve yüzeye çıkar ardından lekeli bölgeler leke çıkarıcılar ile fırçalanır son şamada ise koltuğun kumaş olan bütün yüzeyi püskürtme emme sistemi ile çalışan özel Koltuk Yıkama İstanbul Fatih makinası ile yıkanır, son olarak koltuk kurumaya bırakılır yaz aylarında 4-5 saatte kış aylarında 7-8 saatte kurur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir