Halı Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalıdır

Halı Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalıdır

Halı Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalıdır

Öncelikle en iyi temizlik yöntemlerini kullansak da halılarımız tamamen temizlenmez. Sık sık yaptığımız elektrikli süpürge ile halı temizleme işlemi ve kendi imkanlarımızla yıkadığımız halılar, kirlerin yapışmasını önlediği gibi temiz bir görünümde sağlar fakat daha etkili ve uzun süreli bir temizlik istiyorsak bunu halı şampuanları ve halı yıkama makineleri ile sağlayabiliriz.

Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halılar evimizin estetik görünümüne katkı sağlayan eşyalardan ilk sıralarda gelmektedir bundan dolayı halımızın güzel ve temiz bir görüntüsü olması çok önemlidir.

Halılarımızı yıkarken dikkat edeceğimiz ilk şey halının türü ve yapısının ne olduğudur çünkü halının türüne ve yapısına dikkat edilmeden kullanılan yanlış bir malzeme halının kısa ömürlü olmasına sebep olabilir.

Halı yıkanmadan önce halının tozu yüzeyinden iyice alınmalıdır fakat bunu yaparken yine halınıza zarar verebilecek işlemlerden sakınmanızı tavsiye ediyoruz. Halıyı yıkadığımız suyun sıcaklığı da bir diğer önemli noktadır. Yüksek sıcaklıkta yıkanan halıların yapısında değişiklikler meydana gelebilir.

Halıyı yıkayacağınız yüzeyin temiz ve hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz.

Bahsettiğimiz unsurlar evde halısını yıkayanlar için tavsiye ettiğimiz ufak ipuçlarıydı. Su kullanımının çokluğu ve kullanılan deterjanların çevreye verdiği zararlardan dolayı ev önünde halı yıkamak yasaklanmıştır. Fiyat performans açısından da dikkat ederseniz halı yıkama firmalarına halı yıkatmanın daha mantıklı olduğunu sizde görebilirsiniz.

Yıkama Fabrikası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halımızı yıkatacağımız firmada dikkat edeceğimiz şeyler:

– Söylenen teslim tarihinde halılar teslim ediliyor mu ?

– Kullanılan malzemelerin kalitesi ve çeşitliliği çok mu ?

– Halıların yıkandığı alan hijyenik mi ?

– Ustaların halıya gösterdiği özen fazla mı ?

– Verilen hizmete karşı fiyatı uygun mu ?

– İnternet ortamında veya çevrenizde duyduğunuz yorumlar olumlu mu ?

Gibi soruların cevapları sizin için en uygun firmanın hangisi olduğunu gösterecektir.

Neden Biz ?

Evlerimizin önemli ve estetik eşyalarından biri olan halınızı en profesyonel ve gelişmiş yöntemlerimizle temizleyip size teslim ediyoruz. Kullandığımız malzemeler ve temizleme yöntemlerimizin kalitesiyle size en uygun hizmeti sunmaktayız. Disiplinli ve müşteri memnuniyetiyle çalışan firmamız bize ulaştığınız zaman en kısa sürede size gerekli yardımda bulunacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir