İstanbul Halı Yıkama

Halı Yıkama İstanbul

İstanbul Halı Yıkama Halı temizliği günümüzde pek çok kişinin yapmaktan çekindiği bir yıkama işlemi olarak geçmektedir. İstanbul halı yıkama olarak her halı için farklı bir yöntem ve yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Aksi halde halılarınızın zarar görmesine yol açabilirsiniz. Özellikle daha önce halı yıkamamış iseniz halılarınıza ciddi zararlar verebilirsiniz. Ancak belirli adımları takip etmeniz halinde halılarınızın zarar görmeden son derece kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Evde Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Evde halı yıkama işlemi için öncelikle geniş bir alan bulmalısınız. Genel olarak halıların kapladığı alan büyük olduğundan dolayı rahat hareket edebilecek ve halının sığabileceği alanları tercih etmelisiniz. Daha sonrasında gerekli malzemeleri yanınızda bulundurmalısınız. Bu malzemeler olarak yumuşak başlıklı fırça, çeşitli leke çıkarıcı ürünler, halı şampuanı ve alternatif diğer yıkama ürünlerini tercih edebilirsiniz.

İstanbul halı yıkama olarak evde halı yıkama işlemini gerçekleştirirken halıya zarar vermeden ovalama ve köpürtme işlemi yapmalısınız. Aksi halde halı büyük ölçüde zarar görecektir. Ayrıca temizlik ürünlerini seçerken halının yapısına zarar vermeyecek ürünleri seçmelisiniz. En son olarak halıyı güzel bir şekilde duruladıktan sonra kuruması için uygun bir yere sermelisiniz.

Halı Nasıl Temizlenir

Halılarda oluşan bazı lekeler için halıyı bazı yöntemlerle birlikte temizleyebilirsiniz. Örneğin çay lekesi, çeşitli meyve suyu lekeleri ve daha pek çok leke için halıya zarar vermeden temizleme işlemi yapabilirsiniz. İstanbul halı yıkama olarak tavsiye ettiğimiz karbonat ve sirke ürünlerini kullanarak halılarınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Doğal yöntemlerle temizleme yaparken mikrofiber bez, çeşitli süngerler ve süngerli paspas gibi araçlara ihtiyacınız olacaktır.

Halı Temizleme Tozu Nedir? Nasıl Kullanılır

Halı temizliği yaparken en çok tercih edilen ürünlerden biri olan halı temizleme tozu son derece pratik bir temizlik sağlamaktadır. Kirlenen halınızın üzerine halı temizleme tozu dökerek kirlerin çok daha yumuşak bir hal almasına ve kolayca çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Halı temizleme tozunu kullanmak için öncelikle lekenin bulunduğu bölgeye tozu dökün. Daha sonrasında ise yaklaşık olarak yarım saat bekledikten sonra toz dökülen bölgeye elektrikli süpürge ile süpürme işlemi yapın. İstanbul halı yıkama olarak halınızdaki lekelerin kolaylıkla çıktığına şahit olabilirsiniz.

İstanbul Halı Yıkama Halılarınız ev veya işyerlerinizden makbuz karşılığı alınır ve halılarınız numaralandırılır. Firmamıza getirilerek sınıflarına göre ayrılır ve toz dolabına koyularak kum toz ve topraktan arındırılması sağlanır. Daha sonra leke bulunan halılarda leke çıkarma işlemi yapılır, bu işlem sonunda halılarınız ıstatılırak kirlerin yumuşaması için bekletilir.

Bu süreçten sonra kirleri iyice yumuşayan halılar TSE onaylı halı yıkama şampuanı ile full otomatik fırçalı İstanbul halı yıkama makinalarında hijyenik bir ortamda yıkanır, Yıkama işlemi sonrasında halılarınız santifürüj sıkma makinasında sıkılarak suyu arındırılır. Sıkma işlemi sonrasında halılarınız kurutma odalarına alınarak kurutulur, Kurutma işlemi sonrasında halılarınız parfümlenir ambalajlanır ve siz değerli müşterilerimizin kapısına kadar teslim edilir. Memnun kalmadığınız taktirde halılarınız ücretsiz olarak tekrar yıkanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir