El Dokuma Halı Yıkama Fiyatları

El Dokuma Halı Yıkama Fiyatları

El Dokuma Halı Yıkama Fiyatları

El dokuması halılar bakteri tutuş bakımından diğer halılara oranla daha yatkındır. Bu nedenle el dokuma halıların temizlik ve bakımları sık sık aynı zamanda özenle yapılmalıdır. Diğer halılar elde veya makinede kolaylıkla yıkayıp kurutulabilirken el dokuması halılar narin ve bozulmaya karşı duyarlı olması nedeniyle profesyonel bir halı yıkama firması tarafından yapısına ve dokusuna uygun olarak aynı zamanda hassas bir teknikle yıkanması gerekmektedir.

El Dokuma Halı Yıkama Nasıl Yapılır

El dokuma halıların yıkama işlemi genel olarak bilinenin aksine direkt olarak detarjan ve su kullanılmadan aynı zamanda silkeleme işlemi yapılmadan temizlik yapılır. Bunun nedeni el dokuma halıların hassas yapısı ve dokuma da kullanılan boyanın küçül bir işlemde çözünerek tüm halıya bulaşma ihtimalidir. Bu sebeple el dokuma halı yıkama fiyatları işlemi asla evde yapılacak bir işlem değildir. El dokuması halı kullanan kişilerin evde yapabilecekleri tek işlem belirli aralıklarla halılarını doğrudan güneş almayan nem olmayan bir ortamda ön ve arka yüzeyini havalandırmaktır.

Peki El Dokuma Halı Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır

  • Halının dokuma yönüne uygun olarak düşük ayarlı vakumlama cihazı ile el dokuma halı, içerisinde bulanan toz ve kirlerden arındırılır.
  • Doğal halı şampuanı ile veya yine doğal olan beyaz sabun ile köpürtme işlemi yapılarak el dokuma halı temizliği uygulanır.
  • Saçaklarına özel üretilen sünger ile saçak temizliği de yapılır. Saçakların beyazlatılması için asla çamaşır suyu veya kimyasal içerikli bir deterjan kullanılmaz. El dokuma halı temizliğinde kullanılan tüm ürünlerin doğal olması önemlidir.
  • Yıkama işlemi sonrası halı doğal ortamında seri olarak kurutmaya alınır. Esnemeye yatkın olan el dokuma halılar herhangi bir sıkma veya asma işlemine tabi tutulmaz.

Özenle seçtiğiniz, size ailenizden hatıra kalan ve kullanmaya kıyamadığınız el dokuma halınızın yıkama dönemi geldiyse veya çıkmayan lekeler ile başınız dertte ise en güvenilir ve profesyonel halı yıkama adresindesiniz. Firmamız el dokuma halı yıkama temizliğinde alanında uzman ekibi ile hizmet vermektedir. Bu nedenle yıkama işlemine tabi tutulan her halıda olduğu gibi el dokuma halılarda da herhangi bir deformanyon olmadan temizlenir ve teslim edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir