Bayrampaşa Halı Yıkama Servisi

Bayrampaşa Halı Yıkama Servisi

Bayrampaşa Halı Yıkama Servisi

Halı yıkama işlemlerinin bir parçası da leke çıkarmadır. Lekenin türüne göre uygulanacak işlemler sayesinde, halının derinlerine nüfuz eden lekeler çıkarılabilir. Evde uygulanacak yöntemlerle giderilemeyen lekeler için profesyonel bir firmadan yardım alınmalıdır. İstanbul ilinde Bayrampaşa halı yıkama firması olarak, Hilal halı yıkama firması, halılarda en derine işleyen lekeleri, uyguladığı etkili yöntemlerle çıkarabiliyor.

Halı Yıkama Leke Çıkarma Yöntemleri

Halının türüne göre leke çıkarma yöntemleri farklılık gösterir. Evde uygulayacağınız ve aşağıda anlatacağımız yöntemlerle, halıda meydana gelen birçok lekeyi çıkarabilirsiniz. Genelde akrilik ve yün halılar daha çok kullanıldığı için, leke çıkarma yöntemlerini bu iki tür halı açısından ele alacağız. Halıdaki lekeleri çıkarmak için:

• Leke meydana geldiği an temizlenmelidir. Eğer hemen müdahale edilmezse kuruyacak ve halının üzerinde giderilmesi çok zor olacaktır. Hatta bazı durumlarda leke çıkarılamayabilir.

• Mümkün olduğu kadar halı lekeleri kimyasal kullanmadan giderilmelidir. Lekeleri temizlerken asla bastırma ve ovalama işlemi yapılmamalıdır. Öncelikle lekeyi emecek peçete ya da pamuk gibi malzemeler kullanılmalıdır. Eğer lekeyi bastırarak ovarsanız, daha derine işleyecek ve temizlenmesi mümkün olmayacaktır.

• Tükenmez kalem, mobilya cilası ve parafin gibi maddelerin neden olduğu lekeleri çıkarmak zor hatta bazı durumlarda imkansız olabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel firmalardan halı yıkatma hizmeti almanız gerekebilir.

• Halı yüzeyinde oluşan lekeler üç boyutlu davranırlar. Yani bir kısmı halının derinlerine işlemiş olabilir. İlk temizlemede, yüzeyden lekeyi giderdiğinizi sanırsınız, ancak bir süre sonra lekenin tekrardan yüzeyde belirdiğiniz görürsünüz. Bu yüzden leke giderme işlemini birkaç kere tekrarlamanız gerekebilir.

• Çözünmüş leke ve şeker gibi halı yüzeyinde oluşan kirleri gidermek, diğer lekelere göre daha kolaydır.

• Halı lekesi çıkarmada eğer şampuan kullanılıyorsa, şampuanın yalnızca köpüğü ile temizlik yapılmalıdır. Kesinlikle şampuanın sıvısı, halıya temas ettirilmemelidir. Nedeni ise kimyasal sıvının halıya işlemesi ve halıya zarar vermesi riskinin olmasıdır.

• Leke temizliğinde ovma işlemi, lekenin çevresinden merkezine doğru dairesel hareketlerle yapılmalıdır. Böylelikle lekenin dağılması önlenecek ve kısa sürede işlem tamamlanabilecektir.

Halı lekeleri, asla tuz ruhu ve çamaşır suyu gibi kimyasallarla temizlenmemelidir. Bu tür kimyasallar halının yapısının ve renginin bozulmasına yol açarlar.

En Çok Karşılaşılan Halı Lekeleri

Salon ve oturma odaları sık kullanılan alanlardır ve buralarda kullanılan halılarda doğal olarak en çok kirlenen eşyalardır. En çok karşılaşılan halı lekeleri arasında, çay ve kahve lekeleri başta gelmektedir.

Çay lekesine müdahale ederken, öncelikle kağıt havlu kullanılmalıdır. Kağıt havluyla lekenin olduğu yere fazla bastırmadan kısa bir süre beklenmelidir. Daha sonra ılık su ve halı şampuanı ile leke giderilmelidir. Aynı yöntemle kahve lekesine de müdahale edilebilir.

Meyve ve meyve sularından kaynaklanan lekeleri temizlemek oldukça kolaydır. Leke oluştuğunda ılık su ile tampon yapılması yeterli olacaktır. Ancak lekeye hemen müdahale edilmelidir.

Mürekkep lekesini temizlemek için ispirto ve su karışımı kullanmak gerekir. Eğer lekeye müdahalede geç kalınmışsa, profesyonel yardım alınması gereklidir.

Salça, reçel, şurup, yağ gibi lekelerde çoğunlukla perklorietilen adı verilen kimyasal kullanmak gerekir. Ancak bu tür kimyasalların kullanılması tehlikeli olabilir. Riske girmemek için profesyonel halı yıkama firmalarından yardım almak yerinde olacaktır.

Halı Lekeleri Çıkarma Yöntemlerimiz

Evde denenen yöntemlerle temizlenemeyen halıları, Hilal halı yıkama fabrikası olarak tertemiz yapıyoruz ve lekeden eser kalmıyor. Son teknoloji yıkama ve kurutma makinalarımızla, özel olarak satın aldığımız deterjanlarla ve kendimize özgü geliştirdiğimiz yöntemlerle, halılarınız ilk günkü gibi teslim ediliyor.

Düzenli Olarak Halı Yıkatmanın Yararları

Profesyonel halı yıkama hizmetini düzenli olarak almak, halılarınızı daha uzun vadede kullanmanızı sağlayacaktır. Düzenli halı yıkatmanın en önemli yararı, halıların renklerinin parlak ve canlı kalması ve uzun ömürlü olmasıdır.

Bayrampaşa Halı Yıkama Servisi

Hilal halı yıkama olarak Bayrampaşa İlçesinin Altıntepsi Mahallesi, Cevatpaşa Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Kartaltepe Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Muratpaşa Mahallesi, Orta Mahalle, Terazidere Mahallesi, Vatan Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, ve Yıldırım Mahallelerine ücretsiz halı yıkama servisi için Bayrampaşa halı yıkama Servis numaralarımızı arayın size bir telefon kadar yakınız.

Verdiğimiz Hizmetler

  • Bayrampaşa Yorgan Yıkama Hizmeti
  • Bayrampaşa Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
  • Bayrampaşa El dokuma Halı Yıkama Hizmeti
  • Bayrampaşa Koltuk Yıkama Hizmeti
  • Bayrampaşa Yerinde Yatak Yıkama
  • Bayrampaşa Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
  • Bayrampaşa Stor ve Zebra Perde Yıkama Hizmeti
  • Bayrampaşa Battaniye Yıkama Hizmeti
  • Bayrampaşa El Dokuma Halı Yıkama Hizmeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir