Eyüp Halı Yıkama Servisi

Eyüp Halı Yıkama Servisi

Eyüp Halı Yıkama Servisi Hilal Halı yıkama, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak, en son teknoloji halı yıkama makinalarını kullanır. Böylece hem zamandan, hem de paradan tasarruf sağlar. Eyüp halı yıkama başta olmak üzere, İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet veriyoruz.

Halı Yıkama Makinaları

İki farklı tür halı yıkama makinalarından söz etmek mümkündür. Her iki türdeki halı yıkama makinalarının yaptıkları iş ve fonksiyonları farklıdır. Halı yıkama makinası; ev tipi ve sanayi tipi olmak üzere iki farklı türde bulunur.

Ev Tipi Halı Yıkama Makinaları Yararlı mıdır

Vakumlu ve ıslak yıkama olmak üzere, ev tipi halıları temizlemek için üretilen makinalar, yüzeysel temizlikte oldukça yararlıdırlar. Derinlemesine temizlik yapmak için sanayi tipi makinaların kullanılması gereklidir. Bu tür makinalar da ancak, profesyonel halı yıkama fabrikalarında kullanılabilir.

Vakumlu Halı Yıkama: Bu tür makinalar, özel bir solüsyon ile kullanılır. Makine ilk olarak halı yüzeyine solüsyonu enjekte eder. Solüsyon, halı içerisinde bulunan kirleri bünyesinde toplar. Vakum gücü ile solüsyon ile birlikte kirler makine tarafından emilir.

Islak Halı Yıkama Makinası: Kaliteli bir model tercih edilirse, diğer makinelere göre daha iyi sonuçlar alınabilir. Bu tür makineler buharla temizlik yaparlar. Halı üzerine sıcak su bırakıp, kirlerle birlikte emerek halıyı temizlerler.

Ev tipi halı yıkama makinaları, düzenli olarak temizlikte işe yararlar. Ancak derinlemesine temizlik için 6 ayda bir profesyonel halı yıkama fabrikasına halıların verilmesi gereklidir.

Sanayi Tipi Halı Yıkama Makinaları

Halı yıkama fabrikamızda kullandığımız sanayi tipi halı yıkama makinaları üç farklı türdedir:

Halı Sıkma Makinaları: Kurutma işlemi en az halı yıkama işlemi kadar önemlidir. Nemli bir halıda bakteri ve mikroplar çok çabuk üreme ve çoğalma imkanı bulurlar. Otomatik seviye ayarlı, halı sıkma makinaları sayesinde ön kurutma işlemini gerçekleştiririz. Daha sonra asıl kurutma işlemine geçilir.

Halı Toz Alma Makinaları: Ekipman olarak en çok kullandığımız makinalardan bir tanesidir. Makinanın içinde iki farklı aparat bulunur. Fırça aparatı ile halı üzerindeki tozlar ve tüyler arındırılır. Çırpma aparatı ile de derinlerde bulunan ve halıya yapışan cisimler giderilir. 6 m2 halıda ortalama olarak 100 gram civarında toz çıkarabilir. Yıkama öncesinde toz alma işlemi, yıkama işlemini yarı yarıya azaltır.

Halı Yıkama Makinalarıyla Temizleme Aşamaları

Fabrikamızda kullandığımız, 8 fırçalı halı yıkama fabrikası, halıları birkaç aşamada tamamen temiz hale getirir. Otomatik halı yıkama makinası, endüstriyel halı temizleme makineleri arasında en iyi olanıdır. Bu makinada halı sırasıyla, aşağıdaki işlemlerden geçirilir:

Gelberi İşlemi: Özel gelberi aparatı, fırçalanan halılardaki köpüğü ve kiri sürekli olarak ileri doğru atar. Halının üzerinde köpük kalmayıncaya kadar bu işlem makinada tekrarlanır.

Basınçlı Yıkama İşlemi: Basınçlı su ile halı yüzeyi ve derinlerinde bulunan lekeler ve kirler giderilir. Suyun sıcak olması, işlemin daha etkili olmasını sağlar. Makine programını tamamladığı zaman, bir sonraki aşamaya geçer.

Sıkma İşlemi: Makine tarafından durulanan halılar, sıkma işlemi için hazır hale gelir. Sıkma aparatı ile halıda çok az miktarda su kalması sağlanır. Geriye kalan su ise kurutma makinalarında giderilir.

Eyüp Halı Yıkama Servisi

Eyüp Halı Yıkama Servisi eyüp ilçemizin Akşemsettin, Alibeyköy Merkez, Çırçır, Defterdar, Düğmeciler, Emniyettepe, Esentepe, Eyüp Merkez, Güzeltepe, İslambey, Karadolap, Mimar Sinan, Mithat Paşa, Nişanca, Rami Cuma, Rami Yeni, Sakarya, Silahtarağa, Topçular ve Yeşil Pınar. Mahallelerine ücretsiz halı yıkama servisi için Eyüp halı yıkama servis numaralarımızı arayın size bir telefon kadar yakınız.

Verdiğimiz Hizmetler

  • Eyüp Yorgan Yıkama Hizmeti
  • Eyüp Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
  • Eyüp El dokuma Halı Yıkama Hizmeti
  • Eyüp Koltuk Yıkama Hizmeti
  • Eyüp Yerinde Yatak Yıkama
  • Eyüp Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
  • Eyüp Stor ve Zebra Perde Yıkama Hizmeti
  • Eyüp Battaniye Yıkama Hizmeti
  • Eyüp El Dokuma Halı Yıkama Hizmeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir