Fatih Yorgan Yıkama

Fatih Yorgan Yıkama

Fatih yorgan yıkama olarak yorganlar zaman içerisinde kirlendiğinden dolayı yıkanması gerekiyor. Özellikle sürekli kullanıldığında mikrop ürettiğinden temizlenmelidir. Ancak her yorgan türü için farklı bir yıkama yöntemi bulunmaktadır. Siz de yorganınızın türüne bağlı olarak doğru bir yıkama yöntemi seçerek yorganınızı yıkayabilirsiniz.

Yün Yorgan Nasıl Yıkanır

Yün yorgan yıkamak isteyen kişiler için aslında en iyi sonuç kuru temizleme ile alınmaktadır. Ancak evinizde de yün yorganınızı yıkayabilirsiniz. Bunun için çamaşır makinesinde 40 derece sıcaklıkta narin program tercih edebilirsiniz. Fatih yorgan yıkama kapsamında eğer çamaşır makinesine sığmıyor ise küvette de yıkayabilirsiniz. Küvete soğuk su doldurarak yorganınızı en az 2 saat beklettikten sonra çamaşır deterjanı ekleyerek yorganı güzelce yıkamalısınız. Yıkama işleminden sonra ise temiz su ile yorganı durulamalısınız.

Kaz Tüyü Yorgan Nasıl Yıkanır

Kaz tüyü yorganlar her ne kadar pahalı olsalar da uzun kullanım için en iyi yorgan çeşitlerindendir. Eğer doğru bir şekilde yıkanıp kurutulursa son derece yüksek bir performans sağlayacaktır. Diğer yorgan türlerine göre çok daha uzun ömürlü olacaklardır. Fatih yorgan yıkama olarak kaz tüyü yorganları yıkatırken mutlaka hassas programın seçilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise kurutma makinesinde kurutulması da ısrar ile tavsiye edilmektedir. Eğer kurutma makineniz bulunmuyor ise de kuru temizleme alternatif bir temizleme seçeneği olacaktır.

Pamuk Yorgan Nasıl Yıkanır

Pamuk yorgan yıkamak isteyen kişiler için çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkama yapılabilmektedir. Pamuk yorganınızı çamaşır makinesine attıktan sonra 30 derece sıcaklıkta normal bir programda yıkayabilirsiniz. Bunun yanında makinenizde pamuklu ayarında da yıkamanız mümkün olmaktadır. Eğer çamaşır makinenize yorgan sığmıyor ise küvette de yıkama yapabilirsiniz.

Yorgan Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fatih yorgan yıkama olarak evde yorganınızı yıkarken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Öncelikle yorgan yıkamasında yüksek sıcaklık seçmeniz yorganınıza ciddi zararlar verecektir. Ayrıca çamaşır makinesinde daha yüksek bir program seçmeniz yorganınızın yırtılmasına ya da daha farklı zarar görmesine yol açacaktır. Son olarak ise her yorgan yıkamasından sonra mutlaka bir kurutma makinesinde kurutulması tavsiye edilmektedir.

Fatih Yorgan Yıkama olarak Fatih ilçemizin Alemdar, Balabanağa, Sümbül Efendi, Silivrikapı, Beyazid, Binbirdirek, Ayvansaray, Cankurtaran, Demirtaş, Emin Sinan, Atikali, Hacı Kadın, Hoybar, Hoca Gıyasettin, Şehremini, Dervişali, Hoca Paşa, Topkapı, Kalenderhane, Katip Kasım, Kemalpaşa, Küçük Ayasofya, Mercan, Mesihpaşa, Mimar Hayrettin, Karagümrük, Balat, Cibali, Mimar Kemalettin, Cerrahpaşa, Zeyrek, Molla Fenari, Molla Hüsrev, Yedikule, İskenderpaşa Nişanca, Rüstem Paşa, Saraç İshak, Saridemir, Sultanahmet, Hırka-I Şerif, Süleymaniye, Tehtakale, Koca Mustafapaşa, Aksaray, Mevlanakapı, Akşemsettin Mahallelerine ücretsiz yorgan yıkama için Fatih yorgan yıkama servis numaralarımızı arayın size bir telefon kadar yakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir