Şişli Halı Yıkama

Şişli Halı Yıkama

Şişli Halı Yıkama Birçoğumuzun evinde farklı özelliklere sahip halı var. Halılarda özelliklerine göre farklı kullanım alanlarına sahip ve farklı bakım kurallarına tabi durumdalar. Halının türü ne olursa olsun, düzenli olarak temizliğinin ve bakımının yapılması gerekiyor. Özellikle 6 ayda bir profesyonel temizlik yardımı alınmasında yarar var. Hilal halı yıkama olarak başta, Şişli halı yıkama hizmeti olmak üzere, İstanbul ilinin her yerinde, profesyonel halı yıkama hizmeti sağlıyoruz. Halınızın türü ne olursa olsun, ilk günkü gibi teslim ediyoruz. Ayrıca müşterilerimizi bilgilendirmek adına, faydalı içerikler sağlıyoruz. Bu yazımızda da halı türleri ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Böylelikle evinizde bulunan halının tüm özelliklerini öğrenebileceksiniz.

Halı Türleri ve Özellikleri

Karışım malzemesinden yapılanlar hariç, birçok halı elyaf malzemesinin dört farklı versiyonundan üretilirler. Bu türler:

• Naylon,
• Polipropilen,
• Yün ve Polyester malzemesidir.

Çok az da olsa, yukarıda sayılan malzemelere, akrilik ya da pet elyafları adı verilen malzemeler de karıştırılır. Günümüzde en çok kullanılan halı türleri:

Polyester Halı

Elyafın farklı bir türü olan polyester yumuşak olma özelliğine sahiptir. Naylon gibi esnek olmasa da, renkleri canlı ve parlak olarak yansıtabilir. Polyester halı dayanıklıdır ve uzun süre renklerini korur. Ezilmeye karşı da oldukça dirençlidir. Ayrıca temizliği kolaydır. Özellikle yüzeysel temizlikte, ılık su ve deterjan kullanılması yeterli olacaktır.

Yün Halı

İlk kullanımı oldukça eskiye, M.Ö. 3000 yıllarına dayanır. Doğal elyaf malzemesi olan yün, birçok halının ve kilimin imalatında kullanılır. Yün halı imalatı oldukça kolaydır. Ayrıca kolayca boyanabilirler. Yün halının dezavantajları:

• Neme karşı dayanıklı değildir.
• Diğer sentetik elyaf halılara göre aşınmalara daha az direnç gösterir.
• Çok çabuk leke tutabilir ve derinlemesine temizliği zordur. Olarak sayılabilir.

Yün halının iyi yönleri ise:

• Zarif ve estetik olmaları,
• Sıcak tutmaları,
• Hav yüksekliklerini uzun süre muhafaza edebilmeleri,
• Oldukça yumuşak bir zemin sağlamaları

Olarak sayılabilir. Yüzeysel olarak vakum ya da halı yıkama makineleri tarafından düzenli olarak temizlenebilir. Ancak derinlemesine temizlikte, profesyonel yardım alınması gereklidir.

Naylon Halı

Ülkemizde, 1960’lı yılların başından bu yana, en çok kullanılan halı türüdür. Diğer elyaf türü ile imal edilen halılardan pahalı olmasına karşın, daha iyi bir performans sergiler. Mükemmel bir esneklik sağlar. Bu özelliği sayesinde birçok halı türünün oluşturulabilmesini sağlar.

Küf, nem ve lekeye karşı oldukça dayanıklıdır. Statik elektrik barındırmama özelliğine sahiptir. Ayrıca yüzeyi oldukça yumuşaktır. Tercih edilmesinden en önemli özellik, süper yumuşak olmasıdır. Elyafın imal aşamasından boyanması sayesinde, boyası akmaz.

Olefin Halı

Su emmeyen özellikte olması, renk akmasına karşı özel boya malzemesi ile boyanması ve dış ortamlardaki olumsuz koşullara bile dayanabilmesi gibi özelliklerinden dolayı, 1980 yılından bu yana en çok tercih edilen halı türleri arasındaki yerini almıştır. Olefin halı (Polipropilen) küf ve nem gibi olumsuz etkenlere karşı da son derece dayanıklıdır. Temizliği kolaydır. Düzenli olarak yüzeysel temizliği kolaylıkla yapılabilir. Derinlere işleyen kir ve lekelerde ise profesyonel halı yıkama hizmetinin alınması gerekir.

Yapısından dolayı hem iç mekanlarda, hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Ayrıca fiyat olarak da diğer halı çeşitleri arasında en ucuzdur.

Akrilik Halı

Özellik olarak yün elyaf malzemesine en yakın olan Akrilik halı, ilmekli halılarda sıklıkla kullanılır. İlmek sayısı ve yapısı nedeniyle, ezilmelere ve darbelere karşı oldukça dirençlidir. Yüzeyi pelüş oyuncakları andırır. Geç solma özelliği gösterir. Bu yüzden uzun yıllar renkleri canlılığını korur. Yıpranmaya karşı dayanıklı olmadıkları için genelde çok sık kullanılmayan alanlarda tercih edilir. Salon, misafir odası ve çocuk odası gibi alanlarda kullanılır.

Harman Halılar

Özelliklerini verdiğimiz malzemelerin hepsinden ya da birkaçının bir arada kullanılmasıyla elde edilen harman halılar, dayanıklılığı, lüks ve konforu bir arada sunabilirler. Birçok harman halı türünde, naylon ve polipropilen gibi elyaf malzemeler bir arada kullanılabilir.

Bir diğer yaygın elyaf karışım grubu ise akrilik ve naylon elyaflarının olefin elyafları ile karışımından elde edilir.

Hilal halı yıkama olarak Şişli ilçemizin 19 Mayıs, Ayazağa, Bozkurt, Cumhuriyet, Duatepe, Ergenekon, Esentepe, Eskişehir, Feriköy, Fulya, Gülbahar, Halaskargazi, Halide Edip Adıvar, Halil Rıfat Paşa, Harbiye, Huzur, İnönü, İzzetpaşa, Kaptanpaşa, Kuştepe, Mahmut Şevket Paşa, Maslak, Mecidiyeköy, Merkez, Meşrutiyet, Paşa, Teşfikiye, Yayla Mahallelerine halı yıkama servisi için Şişli halı yıkama servisi numaralarımızı arayın size bir telefon kadar yakınız.

Verdiğimiz Hizmetler

  • Şişli Yorgan Yıkama Hizmeti
  • Şişli Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
  • Şişli El dokuma Halı Yıkama Hizmeti
  • Şişli Koltuk Yıkama Hizmeti
  • Şişli Yerinde Yatak Yıkama
  • Şişli Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
  • Şişli Stor ve Zebra Perde Yıkama Hizmeti
  • Şişli Battaniye Yıkama Hizmeti
  • Şişli El Dokuma Halı Yıkama Hizmeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir