Sarıyer Halı Yıkama

Sarıyer Halı Yıkama

Halı temizliğinde genel olarak kullanılan iki tür deterjan vardır. Arap sabunu ve endüstriyel halı yıkama şampuanları, halı temizliğinde en çok tercih edilen ürünlerdir. Arap sabunu genelde evde yapılan halı temizliğinde kullanılır ve yüksek köpürme kapasitesine sahiptir. Endüstriyel şampuanlarda da yüksek köpürme kapasitesi vardır. Ancak bu şampuanlar, özel makinelerle birlikte kullanılır. Hilal halı yıkama fabrikası olarak, başta Sarıyer halı yıkama hizmetleri olmak üzere, İstanbul ilinin tüm ilçelerinde hizmet veriyoruz. Fabrikamızda, halıya zarar vermeyen ve üstün leke çıkarma özelliği olan şampuanlar kullanıyoruz.

Halı Yıkamada Kullanılan Deterjanlar

Halı şampuanı iki farklı türde üretilir. Ev kullanımı için üretilen ve halı yıkama fabrikalarına özel olarak üretilen şampuanlardır. Her iki halı yıkama şampuanı, yüksek köpürme özelliği sergiler. İyi bir halı şampuanında uzun süre kalabilen köpükler bulunur. Bu köpükler, ovalama ve sıcak suyla birlikte, halı havında biriken leke ve kirleri hapsederler. Durulama ya da vakumlu makine ile yapılan işlemlerde de kirlik köpük halıdan uzaklaştırılır ve halı temizlenmiş olur.

Halı yıkamada önemli olan şampuan sıvısının, halıya temas etmemesidir. Yalnızca köpükle halı yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Bazı kişiler halı yıkama işlemini makine ile bazıları da elle yaparlar. Elle yapılan işlemlerde çok iyi durulama yapmak gerekebilir. Elle yapılan yıkama işleminde genelde Arap sabunu kullanılır.

Halı Yıkama Şampuanı

Endüstriyel yıkama şampuanı, özel bileşik ve formüle sahiptir. Yalnızca köpürme özelliğine değil, aynı zamanda, leke ve kirleri etkin hapsedebilme özelliklerine sahiptirler. Halı yıkama makinelerinin haznesine koyulan halı şampuanları, oluşturdukları bol köpükle, halının içine işleyen lekeleri ve kirleri hapsederler. Temelde tüm deterjanların temizleme işlevi aynıdır. Profesyonel halı yıkama işlemlerinde kullanılan halı şampuanları, aynı zamanda halının ilmeklerini ve renklerini koruma özelliğine sahiptir.

Halı Yıkama Şampuanı Neden Tercih Edilir

Oturma alanlarında kullanılan halılarda zamanla kirler ve lekeler oluşur. Yemek artıkları, meyve suları, mürekkep, yemeklik yağlar, kısacası yiyecek ve içecek maddeleri, düzenli temizlik yapılmadığında halının derinlerine iner ve burada küf oluşumuna neden olurlar. Küf ise halının en büyük düşmanlarındandır. Halının çürümesine ve zamanla kullanılmaz hale gelmesine neden olurlar.

Halı elyafı özellik itibariyle her ne kadar dayanıklı olsa da, düzenli temizlik yapılmadığında aşınmaya müsaittir. Bu yüzden düzenli olarak profesyonel temizlik hizmetinden yararlanmak gerekir. Sarıyer halı yıkama fabrikalarında ise şampuan kullanımı sonucunda, halıların daha uzun süre dayanması ve renklerini koruması sağlanır.

Verdiğimiz Hizmetler

  • Sarıyer Yorgan Yıkama Hizmeti
  • Sarıyer Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
  • Sarıyer El dokuma Halı Yıkama Hizmeti
  • Sarıyer Koltuk Yıkama Hizmeti
  • Sarıyer Yerinde Yatak Yıkama
  • Sarıyer Yerinde Halı Yıkama Hizmeti
  • Sarıyer Stor ve Zebra Perde Yıkama Hizmeti
  • Sarıyer Battaniye Yıkama Hizmeti
  • Sarıyer El Dokuma Halı Yıkama Hizmeti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir